Cera trądzikowa – sposoby walki z trądzikiem

20 września 2018

Wiele osób, zwłaszcza w młodym wieku, boryka się z uciążliwym problemem trądziku. Problem ten dotyka przede wszystkim nastolatków w okresie dojrzewania. Zdarza się jednak, że ze względu na predyspozycje naszej cery trądzik towarzyszy nam przez długie lata. Jak walczyć z tymi nieestetycznymi zmianami skórnymi?

Odpowiednia dieta

Posiadacze cery trądzikowej powinni przede wszystkim przestrzegać odpowiedniej diety. Słodycze znacząco zwiększają pojawianie się trądziku, a więc należy ograniczyć ich spożywanie do minimum. Zamiast tego bez ograniczeń można spożywać owoce i warzywa, które naturalnie poprawiają stan skóry. Posiłki powinny być regularne i bogate w witaminy. Z badań wynika też, że zły wpływ na kondycję skóry mają produkty zawierające duże ilości konserwantów. Z kolei sięganie zamiast nich za produkty bogate w witaminy w dużym stopniu wspomaga walkę z istniejącymi już zmianami skórnymi.

Maseczki i peelingi

Duże znaczenie przy cerze trądzikowej ma jej pielęgnacja. Aby zmniejszyć pojawianie się zmian skórnych, warto korzystać z kosmetyków przeznaczonych właśnie dla skóry trądzikowej. Największe działanie można zaobserwować przy regularnym stosowaniu maseczek. Dla cery trądzikowej polecana jest przede wszystkim maseczka z zielonej glinki, która u wielu osób znacząco poprawia stan cery. Oprócz maseczek warto stosować również peelingi, które oprócz działania antybakteryjnego wygładzają i rozświetlają skórę twarzy.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *