Kiedy klimatyzacja może zaszkodzić?

27 kwietnia 2018

W duszne i gorące dni klimatyzacja daje chwilę wytchnienia i umożliwia odpoczynek od męczącego upału. Czy jednak można jej używać bezkarnie bez szkody dla zdrowia. Jak pokazują badania jest wprost przeciwnie.

Długotrwałe przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach powoduje wiele przykrych dolegliwości. Oto niektóre z nich.

Przeziębienia i ciągłe zmęczenie

Badania pokazują, że osoby pracujące w klimatyzowanym środowisku mogą doświadczać chronicznych bólów głowy i zmęczenia. Ci, którzy pracują w budynkach stale pompowanych chłodnym powietrzem, mogą również odczuwać stałe podrażnienie błony śluzowej i trudności z oddychaniem. To sprawia, że ​​stajemy się bardziej podatni na przeziębienia, grypę i inne choroby.

Sucha skóra

Długie godziny spędzone w klimatyzowanych warunkach powodują, że skóra traci wilgoć. Jeśli nie wspomagamy jej stałą ilością środków nawilżających, możemy zacząć cierpieć na syndrom suchej skóry.

Spotęgowanie objawów chorób przewlekłych

Wiadomo, że centralne systemy klimatyzacyjne potęgują działanie chorób, na które już cierpimy, tj. niskie ciśnienie krwi, zapalenie stawów i zapalenie nerwów.

Problemy z aklimatyzacją w wyższych temperaturach

Ci, którzy spędzili dużo czasu w klimatyzowanym otoczeniu, coraz bardziej nie tolerują gorących letnich temperatur. Jest to spowodowane głównie nadmiernym obciążeniem organizmu, przenoszeniem się z chłodnego środowiska do gorącego powietrza na zewnątrz.

Problemy z oddychaniem

Chociaż klimatyzacja w aucie może być zbawienną łaską podczas stania w korku w upalny dzień, udowodniono, że jest to jednocześnie dostarczyciel najgorszych zarazków i mikroorganizmów, które powodują problemy z oddychaniem.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *