Rośliny odstraszające komary

27 lipca 2018

Komary latem to prawdziwe utrapienie potrafiące zupełnie zniszczyć radość z odpoczynku. Uporczywe brzęczenie irytuje, a ślady ugryzień tworzą nieestetyczne i bardzo swędzące plamy. Preparaty odstraszające komary różnią się skutecznością i działaniem, ale w większości przypadków nie pozostają zupełnie obojętne dla zdrowia, ze względu na nieciekawy skład. Jeśli dysponujemy tarasem, balkonem lub ogrodem warto spróbować ograniczyć ilość komarów poprzez sadzenie roślin, które odstraszają je swoim zapachem.

Rośliny, które odstraszają komary — na taras i balkon i do ogrodu

Warto zauważyć, że nie wystarczy posadzić jedną czy dwie rośliny, by mogły one skutecznie odstraszać komary. Taras lub balkon muszą być więc wystarczająco duże, aby można tam było posadzić chociaż kilkanaście roślin. Wśród takich, które są szczególnie polecane można wymienić:
– Plektrantus (komarzyca) – w naszym klimacie to roślina jednoroczna, ma piękne zwisające liście: zielone z białymi brzegami. Można ją sadzić w pojemnikach i do gruntu (może więc rosnąć także w ogrodzie).
-Kocimiętka – średniej wielkości bylina tworząca gęste kępy z długimi pokładającymi się na ziemi pędami. Uwielbiana jest przez koty, może je więc przyciągać — warto to wziąć pod uwagę w przypadku tarasu lub balkonu na parterze.
– Bodziszek (geranium) – pięknie kwitnące rośliny dosyć pospolicie występujące w całej Polsce. Mają niewielkie wymagania mogą więc rosnąć także na słabych glebach.
Inne rośliny odstraszające komary to lawenda, bazylia i koper włoski.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *